2 Şubat

AYD Zirvesi’nde Fiba Yeni Faaliyet Alanını Anlattı


Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve Fiba Commercial Properties CEO’su, Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği tarafından 11. kez düzenlenen AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi’ne katıldı. Zirve kapsamında gerçekleştirilen söyleşide Murat Özyeğin, gündemi ve olası piyasa beklentilerini değerlendirerek AVM yatırımlarının bugünü, geleceği ve yeni iştirakleri Fiba Commercial Property Management ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin’in katımıyla gerçekleşen ve JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş’ın sorularını yanıtladığı “Gündem, AVM Yatırımları, Gelecek” temalı söyleşide Murat Özyeğin, gündemi ve olası piyasa beklentilerini değerlendirerek AVM yatırımlarının bugünü ve geleceği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Fiba Commercial Property Management ile ilgili hedeflerini de aktaran Murat Özyeğin, “Artık sadece kendi alışveriş merkezlerimizde değil, değerli paydaşlarımızın ve sektörün diğer yatırımcılarının AVM’lerinde de kendilerine destek vermek için çalışacağız. Bu alanda edindiğimiz bilgi birikimini sektörümüzün gelişmesi için kullanmak istiyoruz” dedi.

Zirvenin açılış oturumu ise Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman tarafından yapıldı. Kurumunun güncel yatırımları ve gelecek planları hakkındaki bilgileri aktaran Kahraman, Fiba CP’nin yeni iştiraki Fiba Commercial Property Management (Fiba CPM) hakkında da bilgi verdi.

Fiba CPM’in kurumunun yıllara dayanan tecrübesinin bir yansıması olduğuna değinen Kahraman, “Hali hazırda Türkiye’de ve global arenada AVM yönetimi yapıyoruz. Bu tecrübelerin sektör paydaşlarımıza değer katacağını fark ettik. Bu değeri hem kendi ticari gayrimenkullerimize hem de diğer kurumlara aktarmak için Fiba CPM’i kurduk” dedi.

Fiba CPM çatısı altında kiralama, varlık yönetimi, proje yönetimi, mimari tasarım ve inşaat yönetimi, finans ve mali işler, AVM yönetimi ve operasyonu, pazarlama gibi alanlarda 360 derece yönetim anlayışı ile hizmet verdiklerini belirten Kahraman, “Müşteri, kiracı ve yatırımcı taleplerini en verimli koşullarda bir araya getireceğiz. Yönetilecek tüm projelere maksimum fayda sağlamak için çalışacağız. Daha önce de sahiplendiğimiz prensiplerimizi bu çatı altında da devam ettirerek projelerin sürdürebilir olması, bölgesine artı değer katmasına odaklanacağız” dedi.

Şu an yönetimini üstlendikleri mevcut projelerden de bahseden Kahraman, “Hali hazırda Çin’de Star Mall Shenyang, Romanya’da Plaza Romania ve Bucuresti Mall, Moldova – Shopping Malldova Türkiye’de ise İnegöl AVM’yi yönetiyoruz. M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM projelerinin kiralama yönetimini yürütüyoruz. Ocak 2019 itibariyle Gebze Center AVM’nin yönetimini ve kiralamasını da üstlenmiş bulunuyoruz. Hedefimiz, yönetim ve kiralamasını üstlendiğimiz merkezlerin ticari başarısını ve müşteri memnuniyetini arttırmak, ziyaretçiler için yüksek kalite standartlarını oluşturmak” dedi.