9 Eylül

Bu bayram 30 bin kiralık araç yollarda


Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de yaşanan olayların ardından çok hızlı bir şekilde pozitife dönen tablo ile birlikte şimdi de bayram sezonunda araç kiralamaya olan talep yüzleri güldürüyor. Dünyanın ilk araç kiralama şirketi Hertz, Türkiye’de bu bayram tam kapasite çalışıyor.

Türkiye’de son dönemde yaşanan olaylardan etkilenen araç kiralama sektörü Ağustos ayı ile birlikte hızla toparlandı. Yurt içindeki seyahat alışkanlıklarının artması, yabancı turist sayısındaki düşüşü ve 15 Temmuz olaylarının ardından turizm sektörünün uğradığı kayıpları büyük ölçüde kompanse ederken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi araç kiralama sektörü atağa geçti.

Turizm genelinde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de yüksek sezon olarak nitelendirilen bu dönemde iç turizmdeki hareketlilik araç kiralamaya olan talebi de artırıyor. Kurban Bayramı için neredeyse tüm araçlarının dolduğunu belirten Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, “Bayram tatilleri sektörümüz için oldukça verimli dönemler. Büyük bir kitle Kurban Bayramı tatili öncesinde, tatil boyunca ulaşımlarını sağlayacak araçlarını şimdiden rezerve etmiş durumda. İç turizme olan ilginin artmasıyla birlikte bu bayram 30 bine yakın kiralık araç yollarda olacak.

Araçların büyük bir kısmı “Uç ve Kirala” yöntemiyle havalimanlarından kiralanacak. Uçuş sonrası yapılan kiralamalar haricinde, şehir dışına araçla seyahat etmek isteyen kitleler de mevcut. Bu müşterilerimize ise şehir merkezlerindeki kiralama ofislerimizden hizmet veriyor olacağız. Bayram tatillerinde kısa süreli turistik amaçlı kiralamalar tavan yapıyor ve sektör yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Gelen talep arzın üstünde seyrediyor.” dedi.

Tam kapasite çalışacağız

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ister istemez bir kayıp yaşandığını vurgulayan Hidayetoğlu, “Yurt dışından gelen turist sayısındaki düşüşe bağlı olarak araç kiralamadaki doluluk oranlarımız etkilendi. Ancak hem ülke hem de sektör olarak çok hızlı pozitife döndük.

Kurban Bayramı ile birlikte doluluklar en üst seviyelere ulaşacak. Uzun bir bayram tatili olması ve yaz mevsiminin son günlerine denk gelmesi sebebiyle turizm sektöründe yılın en hareketli günleri yaşanacak” dedi.

Yoğun talep sebebiyle Hertz Türkiye bayram süresince 4 günden başlayan sürelerle araç kiralama hizmeti sunuyor olacak. Nur Hidayetoğlu, “Hertz Türkiye olarak bizler, hizmet verdiğimiz tüm noktalarda her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışarak, müşterilerimize mükemmel bir araç kiralama deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Bu bayramda da bizi tercih eden müşterilerimize en güvenilir ve en konforlu araç kiralama hizmetini vermek için çalışacağız.” dedi.

Hertz Türkiye ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.hertz.com.tr adresi ziyaret edilebilir.