26 Eylül

“Bugün, Yarın ve Geleceği” konuşmaya hazır mısın?


İnsan yönetimi alanında yılın en ufuk açan etkinliği yaklaşıyor… Birbirinden değerli yerli ve yabancı konuşmacılar, en popüler kurumlar ve geniş bir network imkânı sunan katılımcılarıyla PERYÖN Kongre, 1- 2 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar’da düzenlenecek. Kongre’de bu sene “Bugün, Yarın, Gelecek” konuşulacak.

Her gün yeni bir sabaha uyanıyor her gün yeni bir bilinmezliğin içine düşüyoruz… Ben ve bize giden yolculuk için 1 – 2 Kasım tarihinde bugünden yarına, yarından geleceğe anlamı aramaya çıkıyoruz…

Geleceği ön görmeden ve bugünden inşa etmeden, yarını yaşamak mümkün mü? Hangi teknolojilere yatırım yapmak, nasıl bir dünyaya hazırlanmak gerekiyor? Otomasyon ile dost olmak şart ama yapay zekâlar işlerimizi elimizden almaya mı çalışıyor?

Farklı çalışmalar gelecek 10 yıl içinde yaşanacak teknolojik gelişmelerle, insanların iş yapış biçimlerinin yüzde 53 oranında değişeceğini gösteriyor. Geleceğin işgücü alanı için yapılan araştırmalara göre ölçümlenebilir stratejiler ve performansın ön planda olacağı iş dünyasının yakın geleceğinde, hem kurumlar hem de çalışanlar, ‘freelance’ çalışma gibi esnek iş modelleri ve mobiliteye daha çok odaklanacak.

Öyle ki 2030 yılında tam zamanlı işe sahip ekiplerin oranının sadece yüzde 9 olacağı tahmin ediliyor. Şirketler yaratıcı ve inovatif olan özel yeteneklere karşı daha cömert davranacaklar. Yapay zekanın ihtiyaç duyacağı yeteneği tanımlamak ve bulmak hiç olmadığı kadar zorlaşacak. İK, şirketten ayrı bir fonksiyon olarak tanımlanmayacak. Girişimci liderler çalışanlar ile ilgili süreçler için dış kaynak kullanımından ve otomasyondan yararlanacak. Çalışan tarafına bakıldığında ise iş insanlarının yüzde 74’ü, gelecekte işlerini kaybetmemek için yeni beceriler öğrenmeye veya yeni eğitimler almaya şimdiden hazır.

Peki, tüm bu değişimin ilk sinyalleri nerede? Tabii ki günümüzde… İnsan yönetiminin gelecek dinamikleri bugünden şekilleniyor. Bugünü anlamadan geleceği kurgulamak mümkün olmuyor.

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından 26. kez düzenlenecek PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, bu yıl katılımcılarını hem günümüz gerçekleri ile yüzleştiriyor, hem de geleceğe dair öngörüleri masaya yatırıyor.

“Bugün, Yarın, Gelecek”  temasıyla 1- 2 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar’da düzenlenecek kongre, insan yönetimi trendleri ve gündeme dair tüm konuları sahnesine taşıyor.

Katılımcılarına uzman isimlerle tanışma imkanı, benzersiz bir network platformu, yeni iş ve iş birliği fırsatları sunan kongre, yaklaşık 3 bin İK profesyonelini, yöneticiyi, lideri, geleceğin liderini, öğrenciyi, öğreteni, özetle “Odağım İnsan” diyen tüm çalışanları ağırlamaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde çalışma şeklini değiştirecek dijital dönüşüm, en büyük değer olan “insana” ayrılacak yeni kaynaklar, dijital teknolojiler, mobilite, demografik değişimler, blockchain, eğitimde teknolojik dönüşüm, endüstriyel nesnelerin interneti, iş gücündeki gençleşme gibi bugün, yarın ve geleceğe dair farklı pek çok konunun konuşulacağı kongrede siz de yerinizi alın.

PERYÖN hakkında detaylı bilgi için www.peryon.org.tr web sayfası ziyaret edilebilir, Kongre ile ilgili detaylı bilgiye www.peryonkongre.com/kongre2018 adresinden ulaşılabilir.