31 Mart

FİBA CP, Türkiye’nin En İyi İşyeri Seçildi


Ülkemizin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından FİBA Commercial Properties (FİBA CP), Kincentric Türkiye’nin 2020-2021 döneminde gerçekleştirilen ”Kincentric Best Employers” araştırması kapsamında çalışanları tarafından yapılan değerlendirme sonuçlarına göre Kincentric “Best Employer Turkey 2021 – “En İyi İşyeri” unvanını almaya hak kazandı. 

FİBA Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Çin’den Romanya’ya, Moldova’dan Türkiye’ye geniş bir coğrafyada bulunan yatırımlarımızda kurmuş olduğumuz güven ortamı, şeffaflık, güçlü ve açık iletişim ortamı ile sürdürülebilirlik anlayışı bize bu başarıyı getirdi. Bu başarıda Fiba Grubu ve Özyeğin ailesinin yaratmış olduğu köklü kurum kültürü bize rehberlik etti. Bizler için çok anlamlı ödülü getiren süreçte, Türkiye ve globaldeki ekiplerimiz ile kurmuş olduğumuz sinerjilerin ve değerlerimizin büyük önemi var. Müşteri memnuniyetinin çalışan bağlılığıyla mümkün olduğunu biliyoruz ve çalışanlarımızdan aldığımız bu ödülü, müşterilerimize memnuniyet olarak sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

Kincentric Best Employers programı kapsamında gerçekleştirilen araştırmada şirketler, çalışanları tarafından “Bağlılık”, “Çeviklik”, “Bağlı Kılan Liderlik” ve “Yetenek Odağı” başlıklarında değerlendiriliyor. Türkiye’de 2006 yılından beri gerçekleştirilen araştırmaya ilk kez katılan FİBA Commercial Properties (FİBA CP), çalışanlarının yaptığı değerlendirme sonucunda 2021 yılında Kincentric “Best Employer –En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü. 

Çalışan bağlılığı en önemli değerimiz

FİBA Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, şirketin insan yönetimi ve liderlik politikalarının çalışanlar tarafından ödüllendirilmesinin özel bir anlamı olduğunu vurgulayarak şu açıklamayı yaptı: “İş dünyası, salgın etkisinde son derece zorlu dönemlerden geçiyor ve nitelikli insan yönetimi bu dönemde her zamankinden daha da önemli hale geldi. FİBA CP olarak 2020’de pandeminin getirdiği sosyolojik, psikolojik, ekonomik etkilerine rağmen güçlü bir ekip olmanın verdiği ivme ve sağlam bir iletişimle, dönemin tüm zorluklarına rağmen çalışmalarımızı başarıyla sürdürmeyi bildik. Zor ve sıkıntılı bir dönem olmasına rağmen çalışanlarımızın güvenini ve bağlılığını kazanmış olmamızın ayrı bir anlamı var. Özyeğin Üniversitesi ile sürdürdüğümüz yakın iş birliğimiz sayesinde, çalışanlarımızın kariyer yolculuklarında kendilerine eşit olarak sunduğumuz eğitim olanakları ile sürekli gelişimlerini destekliyor ve başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu memnuniyetin karşılıklı olması bizlere bugün bu güzel ödülü getirdi. Bu başarıda, çok kısa sürede oluşturduğumuz markamızın, güçlü iletişim ağımızın, ekiplerimizin samimiyetinin ve birlikte sahip olduğumuz değerlerin çok büyük payı var. Çalışan bağlılığı en önemli değerimiz ve bu değerin ödüllendirmesinden de büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.