2 Mayıs

Gebze Center AVM’nin Yönetimi Fiba CPM’de


Bir Fiba Grubu şirketi olan Fiba Commercial Properties’in (Fiba CP) iştiraki AVM yönetim ve kiralama şirketi Fiba Commercial Property Management (Fiba CPM), Türkiye’de yönetimini aldığı ilk projesi Gebze Center AVM için özel bir tanışma toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Gebze Center AVM, sahipliği Fiba Grubu’nda olmayan ilk Fiba CPM yönetim projesi oldu. Deneyimli ekibimiz ile hem iş partnerlerimiz hem de ziyaretçilerimiz için yüksek kalite standartlarının oluşturulmasını sağlamak için çalışacağız” dedi.

Kısa bir süre önce Gebze Center AVM’nin tüm yönetim fonksiyonlarını devralan Fiba CPM’in düzenlediği toplantıya; Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ve Fiba CPM ekibi katıldı.

Fiba CP’nin son iştiraki olan Fiba CPM ve çalışmaları hakkında bilgi verilen toplantıda konuşan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, Gebze AVM Center ve diğer tüm projelerinde; kiracı, müşteri ve yatırımcı taleplerini en verimli koşullarda bir araya getirmek için çalışacaklarına değindi.

Kahraman; “Yurt içi ve yurt dışında sahip olduğu deneyim ile faaliyetlerini sürdüren Fiba CP, Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; 10 AVM, dört ofis binası, dört rezidans ve iki sinema kompleksi operasyonlarını yürütüyor. Hali hazırda Türkiye’de ve global arenada AVM yönetimi yapıyoruz. Bu tecrübelerin sektör paydaşlarımıza değer katacağını fark ettik. Bu değeri hem kendi ticari gayrimenkullerimize hem de diğer kurumlara aktarmak için Kasım 2018 yılında Fiba Commercial Property Management (Fiba CPM) şirketini kurduk. Yurt içi ve yurt dışı tecrübelerimizi bir araya getirerek, bu tecrübelerimize ileriye yönelik sürdürebilir değerler katarak, 360 derece yönetim ve yatırım anlayışıyla hem paydaşlarımızın hem de kendi alışveriş merkezlerimizin yönetimini üstlendik” dedi.

“Gebze Center AVM bizim için çok değerli bir proje…”

Gebze Center AVM’nin hem ziyaretçiler hem de kiracılar için önemli bir cazibe merkezi olması için çalışacaklarını anlatan Kahraman, “Gebze Center AVM, sahipliği Fiba Grubu’nda olmayan ilk Fiba CPM yönetim projesi oldu. Bu nedenle bizim için büyük önem taşıyor. Deneyimli ekibimiz ile hem iş partnerlerimiz hem de ziyaretçilerimiz için yüksek kalite standartlarının oluşturulmasını sağlamak için çalışacağız” dedi.

Fiba CPM çatısı altında; kiralama, varlık yönetimi, proje yönetimi, mimari tasarım ve inşaat yönetimi, finans ve mali işler, AVM yönetimi ve operasyonu, pazarlama gibi alanlarda hizmet verdiklerini anlatan Kahraman, “Bu alandaki faaliyetlerimizi önümüzdeki dönemde daha da artıracağız. Sürdürebilir bir bakış açısı ile tüm projelerimize değer katarak ilerlemek istiyoruz. Fiba Grubu’nun 30 yıla varan finans ve finans dışı sektör tecrübesine, aldığımız destek ve sinerjiyi de ekleyerek hem bizlere hem paydaşlarımıza büyük bir artı sağlamayı arzu ediyoruz. Geçmişten aldığımız ders ve tecrübelerle samimi, doğru ve sürdürebilir projeler üretirsek sektörümüz adına hem yurt içi hem de yurt dışında çok daha ilerleyeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Fiba CPM, hali hazırda FİBA CP sahipliğinde olan; Çin – Star Mall, Romanya – Plaza Romania ve Bucuresti Mall, Moldova – Shopping Malldova Türkiye’de ise İnegöl AVM, M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM, Gebze Center AVM projelerinin yönetimini üstleniyor.