27 Eylül

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans Van Deursen oldu


Bağlantılı endüstriyel teknolojilerin önde gelen global sağlayıcısı Honeywell (NYSE: HON), Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş’in emeklilik kararı almasının ardından, Honeywell Hızlı Büyüyen Bölgeler, Türkiye ve Orta Asya (Azerbaycan, Gürcistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan) Başkanlığı’naFrans van Deursen’i atadı.

Türkiye merkezli bu yeni görev kapsamında Frans van Deursen, Honeywell’in Türkiye ve Orta Asya’daki büyüme stratejisinden ve bölgedeki mevcut paydaşların güvenlik, verimlilik ve üretkenliği artıran bağlantılı teknolojilerden en yüksek verimle yararlanmasından sorumlu olacak.  Frans van Deursen, Honeywell Hızlı Büyüyen Bölgeler Dünya Başkanı Shane Tedjarati’ye bağlı olarak görev yapacak.

2010 yılında ilk olarak Proses Çözümleri Bölümü’nde görev alarak Honeywell ailesine katılan Frans van Deursen akabinde; satış ve iş geliştirme alanlarında çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.

Amsterdam Yüksek Teknik ve Denizcilik Eğitimi Enstitüsü’nde Genel Operasyonel Teknolojiler eğitimi alan ve sonrasında çok sayıda satış, pazarlama, liderlik ve yöneticilik programlarını tamamlayan; Yokogawa, Danfoss ve Invensys gibi kurumlarda çeşitli görevlerde bulunan Frans van Deursen, son olarak;  Honeywell İran Başkanlığı görevini yürütüyordu.

“30 yıllık başarılı iş liderliği”

Frans van Deursen’ın müşterilerinin iş performanslarını iyileştirmek ve faaliyetlerini güçlendirmek adına bölgeye 30 yıllık başarılı bir iş liderinin getirildiğini anlatan Orhan Geniş, “Honeywell teknolojileri, modern endüstrinin pek çok farklı noktasında karşılaşılan sorunları çözmeye, karmaşık endüstriyel işleme tesislerini iyileştirmeye, binaların enerji kullanımını azaltmaya ve uçak güvenliğini en üst düzeye çıkartmaya odaklanmıştır. Frans van Deursen’ın Türkiye ve Orta Asya’daki müşterilerimizin büyümesi sürecine sağlayacağı katkının çok değerli olacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye ve Orta Asya Bölgesi’nin, uzun vadede önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğuna değinen Frans van Deursen ise “Honeywell teknolojileri; lojistik, enerji, havacılık ve savunma, e-ticaret, kentsel ve ticari gelişim alanlarındaki endüstrilerin güvenlik ve verimliliğini destekleyerek bölgesel büyümenin gerçekleştirilmesinde kritik bir rol oynayacaktır. Kurum hedeflerimiz, gelişmiş yazılım tabanlı teknolojilerimiz ve hizmet portföyümüz, bölgedeki artan talep ve beklentilerle birleştiğinde Türkiye ve Orta Asya’yı Honeywell’in faaliyet gösterdiği en heyecan verici coğrafyalardan biri haline getiriyor” dedi.

Honeywell sunduğu teknolojilerle; daha akıllı, daha bağlantılı, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir dünyayı desteklemek adına önde gelen fiziksel ürünleri, ileri yazılım ve veri analizleriyle harmanlayarak, Endüstriyel Nesnelerin İnternetiDevrimi’nin (IIoT) ön saflarında yer alıyor.

Bu gelişmiş çözümler, Türkiye ve Orta Asya’daki şirketlerin özellikle “Endüstri 4.0” çağında, üretkenlik ve verimliliğine katkı sağlayarak, kurumların büyümesine, yenilikçi olmasına ve büyük miktarda operasyonel veri üretmelerine, anlamlandırmalarına ve kullanmalarına yardımcı oluyor.

Honeywell’in bölgesel operasyonları, Havacılık ve Uzay, Bina Teknolojileri, Performans Materyalleri ve Teknolojileri ile Güvenlik ve Verimlilik Çözümleri olmak üzere dört ana iş grubunu kapsıyor ve bu alanlarda satış, müşteri desteği, işletme, üretim ve mühendislik hizmetlerini içeriyor.