16 Mayıs

Kariyer Panayırı bu kez Trabzon’daydı


PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 11 senedir aralıksız olarak düzenlediği Kariyer Panayır’ı, 2010 yılından bu yana Anadolu üniversitelerini ziyaret ediyor. Gittiği her şehirde iş dünyasının önde gelen şirketleri ve yöneticileriyle üniversite öğrencilerini buluşturan Panayır, hem gençlere gelecekleri konusunda yeni bir vizyon katıyor hem de onları iş ve staj fırsatları ile tanıştırıyor.

2017 yılı programına Muğla ve Çanakkale ile başlayan PERYÖN Kariyer Panayırı’nın yeni durağı Trabzon oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe Faveo Danışmanlık Genel Müdürü ve PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gül, METRO Toptancı Marketleri Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Murat Ayaydın ve Klöckner İnsan Kaynakları Müdürü İbrahim Çay konuk olarak katıldı. Düzenlenen üç ayrı oturumda gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşan konuklar, onlardan gelen soruları da yanıtladı.

PERYÖN’ün düzenlediği Kariyer Panayır’ı etkinliğinin Anadolu’da gerçekleşiyor olmasının ayrı bir değer teşkil ettiğini anlatan METRO Toptancı Marketleri Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Murat Ayaydın, “Kariyer Panayırı gibi gençlerle iş dünyasını buluşturan böylesine değerli bir organizasyonun Anadolu’da eğitim gören üniversite öğrencileriyle buluşuyor olmasını çok anlamlı buluyorum. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileriyle de oldukça verimli vakit geçirdik. Gençlere kendilerini nasıl geliştirecekleri, hangi yönlerini öne çıkartmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunduk. Ayrıca işe alım kriterlerimiz konusunda da kendilerini bilgilendirdik” dedi.

Kariyer Panayırı Trabzon’un ardından; Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Balıkesir Balıkesir Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Yalova Yalova Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gençlerle buluşacak.

Metro Toptancı Market sponsorluğunda gerçekleşen Kariyer Panayırı ve PERYÖN hakkında detaylı bilgi için; www.peryon.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.