1 Ekim

Little Caesars 60 Yaşında!


Sevilen pizza markası Little Caesars, bu sene 60’ıncı yaşını kutluyor. Türkiye’de başta nefis kenar olmak üzere sektöründe pek çok ilke imza atan Little Caesars’ın tüm dünyayı saran altmışıncı yıl coşkusu, Türkiye’de Çelebi Holding’in de 60. kuruluş yıl dönümü ile ikiye katlanıyor. Marka yeni yaşını, aynı pizzada üç farklı çeşidi bir arada sunan yeni ürünü “Sana, Bana, Ona” ile taçlandırıyor.

Türkiye’de ilklerin mucidi Little Caesars bu sene 60. yaşını kutluyor. Mike ve Marion Ilitch tarafından 1959 yılında ABD, Detroit’te küçük bir pizza dükkanı ile başlayan hikâye bugün beş kıtada 6 bine yakın restorana ulaşan bir zincire dönüştü.

Türkiye’de ise Çelebi Holding güvencesinde 1996 yılından beri Türk tüketicisine hizmet veren Little Caesars, istikrarlı büyümesine devam ediyor. Little Caesars’ın tüm dünyayı saran altmışıncı yıl coşkusu, Türkiye’de Çelebi Holding’in de 60. kuruluş yıl dönümü ile ikiye katlanıyor.

Yeni yaşında pizza severlere özel yeni bir ürünü de piyasaya sunan Little Caesars, bir pizzayı paylaşan herkesin zevkine hitap edecek üç farklı çeşidi aynı pizzada buluşturuyor. Little Caesars’ın yeni ürünü “Sana, Bana, Ona”, markanın sevilen tatları Margarita, Çok Karışık ve Sosis – Mısırı tek bir pizzada bir araya getiriyor. Türkiye’de bir ilk olan ürünün orta boyu 20,90 TL,  büyük boyu ise 34,90 TL’den satışa sunuluyor.

Hali hazırda 63’ü İstanbul olmak üzere; Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Zonguldak’ta toplam 81 şube ile hizmet veren markanın 60 yaşında iddiasını daha da artırdığını anlatan Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, “60. yaşımıza sektörümüzün ilk ISO 9001 Belgesi’ni alan kurum olarak girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz pizzanın paylaşma duygusunu tetikleyen bir yiyecek olduğuna inanıyoruz. İster ailenizle ister ofis ister ev arkadaşlarınızla paylaştığınız bir lezzet, pizza. Bu nedenle 60 yaş mutluluğumuzu bu paylaşımın keyfini artıracak yeni bir ürün ile taçlandırdık. ‘Sana, Bana, Ona’, markamızın çok tercih edilen tatları Margarita, Çok Karışık ve Sosis – Mısırı tek bir pizzada bir araya getiriyor. Tüketicilerimizin bu ürünümüzü severek tüketeceğine kalpten inanıyorum. Çok yakında menümüze şu an Ar- Ge çalışmaları devam eden yeni yan ürünlerimizi de dahil edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de son 60 yılda olduğu gibi sektörümüzü ileriye taşıyacak çalışmalarımız devam edecek. Türkiye’de Çelebi Holding’in de 60. kuruluş yıl dönümü olması bu azmimizi ikiye katlıyor” dedi.