26 Nisan

Little Caesars’ın Hedefi Yıl Sonuna Kadar 15 Yeni Şube


Küresel pizza endüstrisinin en büyük zincirinden biri olan Little Caesars’ın Türkiye operasyonu zor ekonomik koşullara rağmen hız kesmeden büyüyor. 2022 yılını Türkiye’nin 17 kentinde 112 satış noktası ve şube adedi bazında satışlarda toplam yüzde 69 büyüme ile tamamlayan Little Caesars, 2023 yılının ilk üç ayında üç şube açılışı yaptı. Eskişehir Emek, Kocaeli Gebze ve Denizli şubeleriyle birlikte şube sayısını 115’e çıkaran markanın hedefi 2023 yılında toplam 15 şubeyi daha tüketicilerle buluşturmak. 2023 yılına tüm olumsuz koşullara rağmen başarılı bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, iş süreçlerinin teknolojinin desteğiyle optimize edildiğini ve bu optimizasyonun verimlilik artışı sağladığını belirtti.

“Fayda üreterek ilerliyoruz”

2023 yılının başta deprem felaketi olmak üzere sıradışı zorluklar barındırdığını ifade eden Arıduru, “Öncelikle deprem bölgesinin inşası olmak üzere ülkemizin yeniden toparlanma döneminde ekonomik fayda üretmeye kritik düzeyde ihtiyacı var. Fayda üreterek ilerliyoruz ve bu dönemi paydaşlarımızla birlikte büyüyerek geçirmek için gerekli adımları atıyoruz. Deprem bölgesindeki şubelerimizin bir kısmı faaliyetlerine başladılar; kalan kısmı da ay sonuna kadar başlamış olacak. Ayrıca yeni açtığımız Eskişehir Emek, Kocaeli Gebze ve Denizli şubeleri bulundukları lokasyonlarda büyük başarı kazanacaklar. Yatırımcı görüşmelerimiz hız kesmeden devam ediyor. 2023 yılının sonunda toplam 15 şube açmış olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Şubelerin yüzde 80’i franchise

Banu Arıduru, Little Caesars Türkiye’nin her şey dahil, şube açma yatırım maliyetinin; anahtar teslim 2 milyon 100 bin TL + KDV olduğunu ve işletmecilerin yatırımlarını yaklaşık 36-42 ay arasında geri aldıklarını belirtti. Arıduru, “Little Caesars olarak yüzde 80 oranında franchise operasyonu yürütüyoruz. Hiçbir sektör bilgisi olmadan şirketimize başvuran franchiseelerimize; 24 günlük uygulamalı eğitimlerin yanı sıra; operasyon yönetimi, pazarlama, stok yönetimi ve takibi, satış geliştirme, müşteri memnuniyeti, işe alma ve insan kaynağı yönetimi gibi konularda sınıf eğitimleri veriyoruz. Şube yerinin bulunmasından, inşaata, açılış sürecindeki desteklerden, tüm çalışma süresi boyunca kendilerine atanan bölge müdürü ve operasyon müdürü aracılığı ile verilen yönetim danışmanlığına kadar pek çok destek veriyoruz” dedi.

Sezar dijitalle büyüyor

Türk damak zevkine uygun pizza seçenekleri, şubelerde günlük olarak hazırlanan özel hamuru, mevsimlik taze paketlenmiş domateslerden hazırlanan domates sosu ve yüzde 100 gerçek mozzarella peyniri ile lezzeti daima odağında tutan Little Caesars Türkiye, 2022 yılını şube adedi bazında satışlarda toplam yüzde 69 büyüme ile tamamlamıştı. 2000’e yakın kişiye istihdam sağlayan Little Caesars Türkiye, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden yapılan satışlarda yüzde 66 artış yakaladı ve 2022 satışlarının yüzde 80’ini dijital kanallardan gerçekleştirdi. Dijitale yapılan yatırımı aralıksız sürdürdüklerini belirten Arıduru, “İçinden geçtiğimiz zorlu dönemde bugünün kaynaklarını doğru kullanmak ve sürdürülebilir iş modelleri inşa etmek zorundayız. Yedi yıl önce dijital dönüşümümüzü başlatırken amacımız, şube yönetiminden tedarik yönetimine, siparişten satışa tüm süreçlerimizi optimize etmek, verimliliği artırmak, hız kazandırmak ve dolayısıyla kaynakları doğru kullanmaktı. 2022 yılında bu dönüşümü büyük oranda tamamladık, bundan sonra yeni teknolojilere öncülük edecek, kendi en iyi versiyonumuz için çalışacağız” dedi.

Little Caesars lezzetleri ve yatırım koşulları hakkında ayrıntılı bilgi için www.littlecaesars.com.tr adresi ziyaret edilebilir.