16 Mayıs

PERYÖN Kariyer Panayırı, 2017 finalini yaptı


PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 2006 yılından bu yana düzenlediği ve şimdiye kadar 4 bini aşkın öğrenci ile iş dünyasının duayenlerini buluşturan Kariyer Panayırı, 2017 yılının son etkinliğini Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Farklı sektörlerin önde gelen firmalarıyla üniversite öğrencilerini bir araya getiren, gençlere iş ve staj fırsatları için yeni kapılar açan Panayır bu sene; Muğla, Çanakkale, Denizli, Trabzon ve Isparta’yı ziyaret etti.

2010 yılından bu yana düzenli olarak Anadolu’daki öğrencilerle temas halinde olan Kariyer Panayırı, Süleyman Demirel Üniversitesi’ndeki son etkinliğinde yine hepsi birbirinden değerli isimleri ağırladı.

Pozitum Eğitim Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Çağlayan Aktaş, eBay Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve Rusya Ülke Müdürü Murat Yüksel ve Esas Sosyal Program Koordinatörü Neslihan Yıldırım, Panayır kapsamında öğrencilere deneyimlerini aktardı.

PERYÖN’ün iş hayatına atılacak gençlerle, alanında uzman kişileri bir araya getirerek çok değerli bir projeye imza attığını belirten EBAY Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve Rusya Ülke Müdürü Murat Yüksel, “Üniversiteliler için büyük kariyer fırsatları sunan bu etkinliğin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Isparta’da bir araya geldiğimiz öğrencilere kariyerlerine yön verirken onlara yol gösterecek önemli noktaları kendi hayatımdan örneklerle aktarmaya çalıştım. Gençlere; neyi, nasıl yapmaları gerektiğini söylemekten çok karakterlerine ve hayata karşı beklentilerine göre kariyerlerini nasıl belirleyebileceklerini anlattım. Başta PERYÖN olmak üzere bu organizasyona destek veren herkesi tebrik ederim” dedi.

Metro Toptancı Market sponsorluğunda gerçekleşen Kariyer Panayırı ve PERYÖN hakkında detaylı bilgi için; www.peryon.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.