23 Haziran

PERYÖN’den Gençlere Aktif Öğrenme Fırsatı


Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği çatısı altında gençlerin gelişimini destekleyen projeler hız kesmeden devam ediyor. Son olarak PERYÖN, SDL-Strateji Dinamikleri Lab.© markası ile aktif öğrenmeye destek olacak yeni bir gelişim projesine imza atıyor.

PERYÖN Akademi ve Execution Partners ortaklığıyla Abdi İbrahim sponsorluğunda hayata geçirilen, PERYÖN Genç katılımcılarına ücretsiz bir stratejik düşünme – karar verme ve deneysel beceri geliştirme çalışması olan SDL – Strateji Dinamikleri Lab.©, 24 Haziran 2021 saat 10:00’da PERYÖN Genç Üyelerine özel bir webinarla tanıtılacak.

Oyunlaştırma ile iş yaşamı deneyimi sunulacak

SDL-Strateji Dinamikleri Lab.© gençler için oyunlaştırma teknikleri kullanılarak pratiğe en yakın deneyimi yaşatacak aktif bir öğrenme platformu. Global rekabetçi bir pazarda kazanan, başarılı stratejinin geliştirilmesi ve uygulanmasına ilişkin egzersiz ve deneyim yaşanmasını sağlayan bu platformda katılımcılar, temsili olarak 10 yıl kendi şirketlerini, takım arkadaşlarıyla, gerçek rekabet ve piyasa şartlarında yönetebilecek. Strateji içine girmek isteyen ve oyunlaştırılmış öğrenemeye istekli gençler, fark yaratacak bir öğrenme yolculuğuna çıkacak. Yarışmayı harekete geçiren ve rekabet duygusunun ortaya çıkmasını sağlayan bu oyunun sonunda kazanan ise strateji olacak.

“Gençleri rekabete hazırlayan benzersiz bir simülasyon”

Projenin gençlerin aktif öğrenme süreçlerini destekleyecek benzersiz bir deneyim olacağını ifade eden PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz “PERYÖN’ün öncelikli çalışma alanlarından biri olan gençlerin gelişimi ve desteklenmesi çalışmalarında genç danışma kurulu üyelerimizin de aktif katılımıyla heyecan verici sonuçlar alıyoruz. PERYÖN Akademi ve Execution Partners ortaklığıyla Abdi İbrahim sponsorluğunda hayata geçirilen SDL-Strateji Dinamikleri Lab.© yeni nesil öğrenme tekniklerinden hareketle gençlere bir deneyim simülasyonu niteliği taşıyor. İlk etabı 40 kişilik bir katılımla tamamlanacak bu özel deneyim kesinlikle bir yarışma değil, gençleri rekabetçi iş dünyası dinamikleriyle tanıştıracak aktif bir öğrenme platformu” dedi. 

SDL-Strateji Dinamikleri Lab.©’ın ilk etabı PERYÖN Genç Danışma Kurulu üyelerinin oluşturacağı 40 kişilik bir katılımla başlatılacak.