22 Ağustos

REED Türkiye’nin seçimi TIMEPR oldu


İngiltere merkezli özel istihdam danışmanlık firması REED, Türkiye’deki iletişim ajansını belirledi. Uzman istihdamı yapan ilk danışmanlık firması REED’in, Türkiye yapılanmasının tüm iletişim ihtiyaçları artık; yenilikçi çalışmaları ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken TimePR tarafından yönetilecek.

Dünyanın önde gelen seçme ve yerleştirme uzmanı REED’in Türkiye yapılanması REED Türkiye, yaratıcı halkla ilişkiler ajansı TimePR’ı iletişim ortağı olarak atadı. İstihdam pazarına yönelik birinci sınıf insan kaynakları (İK) hizmeti sunan REED Türkiye’nin bundan sonraki tüm yazılı ve görsel medya üzerindeki iletişim faaliyetleri, sektörde 10’uncu yılını kutlamaya hazırlanan TimePR tarafından yönetilecek.

1960 yılında Alec Reed tarafından İngiltere’de kurulan REED, bugün; İngiltere, İrlanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Malta, Türkiye, Avustralya, Hong Kong, Singapur, Kore, Çin ve Malezya’da 30’un üzerinde uzmanlık alanıyla 14 farklı noktada faaliyet gösteriyor. İşe alım/danışmanlık hizmetleri sektöründe ilk defa uzman istihdamını gerçekleştiren REED; orta ve üst düzey personel seçme – yerleştirme, dönemsel eleman temini, işe alım süreci yönetimi, dış kaynak kullanımı ve bordrolama gibi İK hizmetleri sunuyor.

Türkiye’de beş ayrı sektörde; Bankacılık & Finans, Hızlı Tüketim Malları, Sağlık, IT & Telekomünikasyon, Üretim ve altı ana disiplinde; Mühendislik, Finans & Muhasebe, Satış & Pazarlama, Tedarik Zinciri & Satın Alma, İnsan Kaynakları, Asistanlık & Sekreterlik üzerinde çalışan REED Türkiye’nin müşterilerinin yüzde 85’ini yabancı ve yabancı ortaklı firmalar oluşturuyor.

Geçen sene İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de de hizmet vermeye başlayan REED Türkiye, 2011 yılından bu yana her sene 200’den fazla insanın kariyerine yeni bir yön veriyor. REED Global ofislerinin olmadığı yakın coğrafyaya da hizmet veren REED Türkiye; Dubai, Mısır ve Irak’taki pek çok şirkete de danışmanlık yapıyor.

REED Türkiye’nin yeni iletişim ajansı TIME Public Relations [TimePR] ise halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı alanındaki en köklü şirketler arasında yer alıyor. Çok yakında sektöründeki 10. yılını kutlayacak olan TimePR, yenilikçi ve yaratıcı çalışma biçimiyle dikkat çekiyor.

2007 yılından bu yana birçok kurum ve marka ile ortak başarı öyküleri yazan, alanında uzman ve deneyimli danışmanlarıyla müşterilerinin stratejik iletişim ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten TimePR, dünya standartlarında bir halkla ilişkiler anlayışını temsil ediyor. Global literatürü tarayan, trendleri takip eden, yeni fikir ve çözümler üreten marka; temsil ettiği kurumlar için rekabet avantajı sağlayarak itibar yönetimini tüm süreçlere taşıyor.

Markaları dinleyen, öykülerini anlayan ve onları geniş kitlelere ulaştıran TimePR, bundan sonraki süreçte REED Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını deneyimli kadrosu ile yönetecek.

REED Türkiye hakkında ayrıntılı bilgi için; www.reedglobal.com