SARAY BİSKÜVİ YENİ PAZARLARA GÖZ DİKTİ


Lezzetli ve yenilikçi ürünleri ile sevilen bisküvi markası Saray, Mayıs ayı süresince üç önemli yurt dışı fuarlarındaki yerini aldı. Brezilya’da APAS 2016, Güney Kore’de Seoul Food and Hotel 2016 ve ABD – Chicago’da Sweets&Snacks Expo’ya katılan Saray Bisküvi; fuar katılımcılarından büyük ilgi gördü. Saray Bisküvi; Chocolips, Powernut ve 100 Kalori gibi yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluştururken, aynı zamanda potansiyel pazarlar için güçlü bayi adayları ile görüşerek ön anlaşmalar yaptı.

Türkiye’nin sevilen bisküvi markası Saray, Mayıs ayı boyunca üç önemli yurt dışı gıda fuarına katıldı. APAS 2016, Seoul Food and Hotel 2016 ile Sweets&Snacks Expo’da stand açan Saray Bisküvi, bu fuarlarda dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçilerin ilgisi ile karşılandı.

Bu yıl 2-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük süpermarket ticaret fuarı olarak kabul edilen Uluslararası Süpermarketler Fuarı – APAS (Associação Paulista de Supermercados – International Exhibition for Supermarkets), Saray Bisküvi’nin birbirinden yenilikçi ve lezzetli ürünlerinin süpermarket zincirleri ile buluşmasına aracılık etti. Üç gün süren fuar süresince Saray Bisküvi standını başta Uruguay, Şili, Arjantin, Dominik Cumhuriyeti gibi birçok ülkeden toplamda 61 ithalatçı firma ziyaret etti. Bu ülkelerdeki sektörün önde gelen markalarının ithalatını yapan firmalarla buluşan Saray Bisküvi, özellikle henüz yer almadıkları fakat potansiyel gördükleri pazarlar için güçlü bayi adayları ile görüşerek ön anlaşmalar yaptı.

Saray Bisküvi’nin katıldığı, Seul şehrinde 10-13 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Seoul Food and Hotel 2016 Fuarı ise dünyanın en büyük 13. ekonomisine sahip Güney Kore’de perakende, yeme-içme ve atıştırmalık alanındaki kilit ithalatçılar, distribütörler ve sektör alıcıları ile buluşma imkânı sundu. Üç gün süren fuar süresince Saray Bisküvi standını, başta Ukrayna, Tayland, Hong Kong, Özbekistan, Hong Kong, Malezya, Endonezya ve Vietnam gibi birçok ülkeden toplamda 52 ithalatçı firma ziyaret etti. Fuarda bölgenin ve ülkenin en büyük şekerleme üreticileri ile iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi.

Saray’ın Mayıs ayında katıldığı fuarlardan bir diğeri ise dünyanın 90 farklı ülkesinden 700 kurumun ürünlerini tanıttığı ve 16 binden fazla katılımcıyı bir araya getiren Sweets&Snacks Expo’ydu. 24-26 Mayıs tarihleri arasında ABD Illinois eyaleti Şikago kentinde düzenlenen fuarda atıştırmalık, çikolata, sakız, şekerleme kategorilerinde binlerce ürünün tanıtıldı. İki gün süren fuarda Saray Bisküvi standının ziyaretçileri arasında başta Kanada, Uruguay, Pakistan, Jamaika, Hindistan, Trinidad ve Tobago, Porto Riko, İngiltere, Panama, Venezuella ve Costa Rica’da faaliyet gösteren toplamda 31 ithalatçı yer aldı. Fuarda, ABD’de toptan pazarında dev markaların distribütörü olan bir firma ile anlaşma sağlandı ve diğer birçok fırsat değerlendirmeye alındı. Fuarlar süresince Saray Bisküvi’nin ürünleri arasından en çok Choco Lips, Powernut ve 100 Kalori beğeni topladı.

Saray ürünleri ile dünyanın farklı ülkelerinde her gün milyonlarca kişiye ulaştıklarını belirten Saray Bisküvi Yurt Dışı Satış Direktörü Kamil Özdağ, “Saray Bisküvi olarak geçtiğimiz yıl, dünyanın ilk ve tek devlet destekli marka geliştirme programı Turquality’e kabul edilen sayılı firmalardan biri olduk. Bu gelişme ile 1987 yılından bu yana devam eden yurt dışı faaliyetlerimizdeki pazarlama ve markalaşma çalışmalarımızı artırdık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörümüzün dünya çapında önemli fuarlarına katılım sağlayarak, yeni pazarlar için arayışlarımızı sürdürmeye, iş birliklerimizi geliştirmeye ve ürünlerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Son dönemde özellikle ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’da yer alan global zincir marketler ile görüşmeler yapıyor, bölgesel fuarları takip ediyoruz. Mayıs ayında Brezilya, Güney Kore ve ABD’de katıldığımız fuarlar hedeflerimiz için önemli oldu. Büyük ilgiyle karşılandığımız bu üç önemli fuara katılarak ihracat fırsatlarını yerinde değerlendirdik ve anlaşmalar sağladık.”

Özdağ, “Tüketicinin kalbini fetheden 400’ü aşan ürün grubumuz ile hâlihazırda 110’u aşkın ülkede faaliyet gösteriyoruz. Sürdürülebilir kârlı büyümeyi hedefleyen bir kurumuz. Hem yeni pazarlara girmek, hem de var olduğumuz pazarlardaki penetrasyonumuzu güçlendirmek istiyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ve güçlü dağıtım kanallarımızla yurt içinde yakaladığımız başarıyı yurt dışında da sürdürmek istiyoruz. Hedefimiz bir dünya markası olmak” dedi.

Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
www.saraybiskuvi.com.tr
www.facebook.com/saraybiskuvi
www.twitter.com/Saray_Biskuvi
instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

1466413910_logo

1466410957_SarayBiskuvi_Powernut__1___1_

1466410961_Saray_Bisk__vi_Kamil_Ozdag