22 Mart

Üniversite öğrencileri, iş dünyası ile biraraya geliyor…


PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 2006 yılından bu yana düzenlediği Kariyer Panayır’ı, bu sene gençlerle buluşmaya Muğla’dan başladı. Sektörlerin önde gelen firmalarıyla üniversite öğrencilerini bir araya getiren, gençlere iş ve staj fırsatları için yeni kapılar açan Kariyer Panayırı, Muğla’nın ardından sekiz farklı şehri daha ziyaret edecek.

Öğrencilere kariyerleri konusunda ışık tutan Kariyer Panayırı’nın ilk durağı Muğla Ticaret Odası oldu. METRO toptancı marketleri İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Elif Karaca, Nielsen Operasyonel Etkinlik Avrupa Direktörü Aylin Özmutlu ve İhtiyaç Haritası Proje Koordinatörü Yağmur Taşdemir Panayır kapsamında öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Panayır, Mayıs ayı sonuna kadar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, Balıkesir Balıkesir Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Yalova Yalova Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gençlerle buluşacak.

Kariyer Panayırı ile her sene binlerce gence yeni ufuklar açtıklarını anlatan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Sevilay Pezek Yangın; “Anadolu’da eğitim alan gençlerimizin önde gelen yerli ve yabancı şirketlerle buluşma şansı ne yazık ki pek mümkün olmuyor. PERYÖN olarak 2010 yılından bu yana onlara geniş bir bakış açısı sunmak, iş ve staj imkanlarıyla buluşturmak için Anadolu’yu dolaşıyoruz. İş dünyasının profesyonelleri ile gençleri bir araya getiriyoruz. Ülkemizin tüm üniversitelerinde binlerce potansiyel çalışan gelecekle ilgili desteğimizi bekliyor. PERYÖN bu misyon çerçevesinde gençleri iş dünyası profesyonelleriyle bir araya getirmeye önümüzdeki dönemde de devam edecek” dedi.

Metro Toptancı Market sponsorluğunda gerçekleşen Kariyer Panayırı ve PERYÖN hakkında detaylı bilgi için; www.peryon.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.